نوار نقاله در معدن و تسمه نقاله معادن

تسمه نقاله معادن و نوار نقاله در معدن

فهرست مطالب مقاله نوار نقاله در معدن و تسمه نقاله معادن

با توجه به گسترش صنایع مختلف در دنیا، مساله حمل و نقل و انتقال مواد و محصولات اهمیت زیادی پیدا می کند. این مساله در معادن نیز به چشم می خورد. به طوری که جابجایی و انتقال محصولات هرچه سریع تر باشد محصولاتی که به بازار عرضه می شوند تعداد بیشتری خواهند بود.

نوار نقاله در معدن، مواد استخراج شده از معدن را به کارخانه مورد نظر جهت انجام عملیات لازم برای تبدیل به محصول نهایی، منتقل می کند. نوار نقاله در معدن، در کنار استکرها و ریکلایمرها، در عملیات و فرآیند توزیع مواد نقش دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم با مزایای تسمه نقاله معادن، انواع نوار نقاله در معدن و انتخاب تسمه نقاله معادن بیشتر آشنا شویم.

نوار نقاله در معدن

نوار نقاله در معدن اغلب وظیفه حمل و نقال و جابجایی مواد معدنی، مواد فله ای و سنگین را بر عهده دارند. با استفاده از مکانیزم رولر زاویه دار و تسمه انعطاف پذیر، مواد سنگین از مبدا بارگیری شده و در مقصد تخلیه می شوند.

درواقع نوار نقاله در معدن موجب افزایش سرعت انتقال مواد و اتوماسیون بخشی از کار می شود. این تسمه نقاله علاوه بر معدن در صنایع فولاد، سیمان، پتروشیمی و غیره نیز مورد استفاده هستند. جهت خرید انواع نوار نقاله در معدن و قطعات جانبی نوار نقاله، می توانید به صفحه فروشگاه انواع بلت نوار نقاله در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

تسمه نقاله معادن
تسمه نقاله معادن و نوار نقاله در معدن ها

مزایای تسمه نقاله معادن

مزایای تسمه نقاله معادن متعدد است. در ادامه به ذکر چند مورد از آن ها می پردازیم:

  • سهولت در استفاده و عدم نیاز به نیروی متخصص یا مهارت ویژه در استفاده
  • افزایش چشمگیر سرعت انتقال مواد معدنی و مواد خام در معادن و در نتیجه افزایش نرخ تولید محصولات کارخانه ها
  • کاهش هزینه های تعمیرات در سیستم
  • از دیگر مزایای تسمه نقاله معادن می توان به کاهش صدمات به نیروی انسانی به دلیل انتقال ایمن اشاره کرد.
مزایای نوارنقاله معادن
مزایای تسمه نقاله معادن

انواع نوار نقاله در معدن

انواع نوار نقاله در معدن باید به صورتی باشند که دارای مقاومت بالا در برابر سایش، حرارت، وزن بالا، ضربه، مواد خورنده و غیره باشند. برخی از انواع نوار نقاله های معدن در ادامه شرح داده می شوند.

نوار نقاله PVC

از این نوار نقاله ها برای حمل و نقل و انتقال مواد در معادن زیر زمینی یا روباز استفاده می شود. زیرا نوار نقاله PVC دارای خاصیت ضد ساییدگی، ضد خوردگی و انعطاف پذیری بالا است و برای استفاده تحت شرایط سخت مانند معادن مناسب است. این نوار های نقاله ضد ضربه و روغن و میکروب هستند و در انواع مختلف با درجات مختلف سختی و مقاومت تولید می شوند. برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله قیمت تسمه نقاله PVC و PU در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

انواع تسمه نقاله معادن
انواع نوار نقاله در معدن-نوار نقاله PVC

نوار نقاله لاستیکی

نوار نقاله های لاستیکی نسبت به نوار نقاله های PVC قیمت کمتری دارند و از این نظر به صرفه تر هستند. این نوار نقاله ها نیز مانند نوار نقاله های PVC دارای انعطاف پذیری بالا، خاصیت ضد خوردگی و ساییدگی هستند. اما این نوار نقاله ها مقاومت بسیار کمتری در برابر ضربه های سنگین دارند و ممکن است پاره شوند. برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله قیمت تسمه نقاله لاستیکی در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

نوار نقاله صنایع غذایی

نوار نقاله صنایع غذایی نیز مانند نوار نقاله سیمی ماهیت فلزی کامپوزیتی دارد. بنابر این این نوار نقاله ها در برابر حرارت مقاومت خوبی دارند و در انتقال های داخل کارخانه های مواد غذایی و همچنین محیط هایی که شرایط دمایی بالایی دارند مانند برخی معادن قابل استفاده هستند.

انواع تسمه نقاله معادن
انواع نوار نقاله در معدن-نوار نقاله صنایع غذایی

نوار نقاله سیمی

نوار نقاله سیمب از نوار نقاله PVC و نوار لاستیکی مقاوم تر است. به خصوص این نوار نقاله ها در برابر حرارت زیاد مقاومت خوبی دارند که به دلیل ماهیت فلز کامپوزیت آن ها است.

انتخاب تسمه نقاله معادن

تسمه نقاله انواع مختلفی دارد. نوع تسمه نقاله های معادن و نوار نقاله در معدن نیز بستگی به نوع عملیات و نیازی دارد که باید آن را برطرف سازند. به طور مثال در معادن زیرزمینی باید از نوار نقاله هایی استفاده کرد که مقاوم در برابر آتش و ساییدگی هستند.

انتخاب تسمه نقاله معادن
انتخاب تسمه نقاله معادن

یک نکته مهم در انتخاب تسمه نقاله معادن توجه به وزن بالای موادی است که توسط تسمه نقاله به بیرون معدن منتقل می شوند. پس لازم است مطمئن شویم که نوار نقاله در معدن توانایی حمل مواد سنگین را دارد.

با مراجعه به صفحات قیمت تسمه نقاله مدولار (ماژولار) پلاستیکی، قیمت تسمه نقاله نسوز توری و ضد حرارت، قیمت تسمه نقاله در کارخانه سیمان و نوار نقاله بارگیری سیمان و صفحات مرتبط دیگر در سایت تسمه باندو، می توانید انواع تسمه نقاله مورد نظر خود را با کیفیت مناسب تهیه نمایید.

هنگامی که شما درک خوبی از محصول و شرایط محیطی خود داشته باشید، می توانید به انتخاب نوار نقاله مناسب بپردازید.

5/5 - (2 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا تسمه نقاله با کیفیت میخواهید با تسمه باندو تماس بگیرید...