تسمه نقاله لاستیکی

فروش انواع تسمه های نقاله لاستیکی

بازرگانی تسمه باندو عرضه کننده تسمه نقاله لاستیکی از عرض 20 سانی متر تا عرض 160cm بر اساس نوع کاربری با پوششهای خارجی گوناگون نظیر مقاوم به سایش، مقاوم به آب و روغن، آنتی استاتیک و مقاوم به حرارت موجود است، شما می توانید با ما جهت تهیه انواع تسمه های نقاله لاستیکی با ما تماس بگیرید.

شناخت تسمه نقاله لاستيکی:

تسمه نقاله  لاستيکی یا Rubber Conveyor Belt (منجيد دار)، از سه قسمت اصلی رویه، منجید و روکش زیرین تشکیل یافته است. هر یک از این سه قسمت وظیفه و کاری بعهده دارد.

الف) رویه تسمه نقاله:

رویه تسمه نقاله قسمتی است که بار بر روی آن قرار میگیرد؛ وظیفه آن محافظت از منجید تسمه در مقابل آسیب های احتمالی در حین سرویس است. ضخامت رویه تسمه به نوع مواد حمل شونده و شرایط عمل تسمه بستگی دارد. شرایط فیزیکی مواد حمل شونده، ماننده ریزی یا درشتی آن، برندگی یا صیقلی بودن آن و ... باید در محاسبه ضخامت رویه تسمه منظور شود. همچنین شرایط شیمیایی مواد حمل شونده باید در انتخاب جنس آمیزه رویه تسمه مد نظر باشد.

 

ب) منجید تسمه نقاله:

منجید تسمه قسمتی است که کشش لازم را برای حمل بار و به گردش درآمدن خود تسمه تحمل می کند. منجید تسمه معمولا از چندلایه پارچه آستر شده از لاستیک تشکیل یافته است. توان تسمه براساس توان منجید آن محاسبه می گردد.

 

ج) روکش زیرین تسمه نقاله:

روکش زیرین تسمه نقاله، منجید تسمه را در مقابل سایش هرزگردها، پولی ها و مواد حمل شونده محافظت می کند. ضخامت روکش زیرین تسمه کمتر از ضخامت رویه آن است. در جدول زیر ضخامت های استاندارد رویه و زیره تسمه نقاله برای انواع مواد داده شده است.

 

شرایط نامناسب شرایط مناسب مواد حمل شونده
3+1

3+1

3+1

خرده های چوب، غلات، خاک زغال سنگ، گنسانتره سنگ معدن
- 3+1 شن، زغال سنگ، خاکه سنگ
6+2 5+1.5 خرده سنگ، سنگ معدن، بلوک های چوب
8+3 6+2 سنگ و سنگ معدن درشت

ضخامت های استاندارد رویه و زیره تسمه نقاله برای انواع مواد برحسب میلیمتر