نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

فهرست مطالب مقاله نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی چیست؟

نوار نقاله ها امروزه در انتقال و جابجایی و بسته بندی محصولات در انواع صنایع کاربرد دارند به گونه ای که موجب بالا رفتن سرعت و امنیت و دقت کار می شوند. یکی از انواع نوار نقاله های مورد استفاده در صنعت، نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی هستند.

آرد اصطلاحی است که برای ماده پودری حاصل از آسیاب کردن، آسیاب کردن یا پودر شدن دانه ها، دانه ها، ریشه ها یا سایر مواد خوراکی به کار می رود. گندم، چاودار، جو، برنج، ذرت، ریشه تارو و کاساوا نمونه‌هایی از دانه‌ها و ریشه‌هایی هستند که عمدتاً برای پخت به آرد تبدیل می‌شوند. آرد ماده اصلی نان است که در اکثر فرهنگ ها غذای اصلی است. در عرف آرد به آرد گندم اطلاق می شود.

به دلیل ماهیت بالقوه انفجاری گرد و غبار آرد، مهار و جمع آوری آرد در حمل و نقل از اهمیت حیاتی برخوردار است. اگر آرد در کیسه های حجیم به کارخانه فرآوری برسد، قاب هایی که برای تخلیه کیسه ها استفاده می شوند معمولاً به دستگاه های رابط اضافی برای جمع آوری گرد و غبار و اطمینان از فرآیند مهر و موم شدن هوا نیاز دارند.

اگر آرد در کیسه های کوچکتر بسته بندی شده باشد، یک ایستگاه کیسه شکن با یک هود گرد و غبار، دستگاه های تصفیه و یک پاک کننده پالس پنوماتیک ممکن است برای پشتیبانی از تخلیه دستی مواد کافی باشد. در صورت تمایل برای نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی باکیفیت و قیمت مناسب و کسب راهنمایی بیشتر در این مورد، می توانید با همکاران ما در سایت تسمه باندو تماس حاصل نمایید یا به صفحه فروشگاه انواع بلت نوار نقاله در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

انتخاب یک نوار نقاله مکانیکی مناسب برای جابجایی آرد یک وظیفه مهم برای کارخانه های آردسازی‌ و غذاسازان است. این شرکت ها به دنبال کیفیت در محصول نهایی خود هستند در حالی که غذاسازهایی که از مخلوط آرد به عنوان ماده ورودی استفاده می کنند به دنبال حفظ قوام مخلوط در طول فرآیند تولید خود هستند.

در نهایت، کارخانه های آسیاب‌ و کارخانه های غذاسازی هم به دنبال رعایت بهداشت و خلوص محصول و همچنین انتقال کارایی و ایمنی هستند. در این مقاله نگاهی دقیق تر به نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی می اندازیم.

کارخانه های آردسازی معمولا برای بالابرها از تسمه های لاستیکی استفاده می کنند که ترکیبی از الیاف پلیمری و مواد لاستیکی هستند. این تسمه های لاستیکی دارای استحکام کششی بالا و خاصیت چسبندگی به پولی هستند که به وسیله اصطکاک ایجاد شده تبدیل حرکت دورانی پولی به حرکت خطی تسمه انجام می شود. جهت مطالعه بیشتر در زمینه تسمه نقاله های لاستیکی یا خرید تسمه نقاله مورد نظر، می توانید به صفحه قیمت تسمه نقاله لاستیکی در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

تسمه نقاله های بالابر ترکیبی از انواع لاستیک ها و الیاف پلیمری هستند. ساختار این تسمه ها جهت حفظ خاصیت چسبندگی دارای دو لایه لاستیک و یک لایه الیاف مابین آن است.

نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

انواع نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

آرد پودری است که معمولاً از آسیاب کردن دانه های خام یا ریشه تهیه می شود. گندم رایج ترین دانه پایه مورد استفاده برای تهیه آرد است، اگرچه غلات دیگری مانند چاودار و ذرت اغلب استفاده می شود. آرد غلات (غلات کامل یا آرد تصفیه شده)، یک عنصر کلیدی است که در تهیه نان و سایر مواد غذایی استفاده می شود.

آرد تصفیه شده جوانه یا سبوس را حذف می کند و معمولاً به آن آرد سفید می گویند. آسیاب آرد معمولاً با آسیاب کردن دانه ها بین چرخ ها یا غلتک های ساخته شده از سنگ یا فولاد انجام می شود. به عنوان یک ماده پودری، آرد و مخلوط آرد می توانند ویژگی های چالش برانگیزی داشته باشند.

انواع روش های انتقال مکانیکی و غیر مکانیکی برای جابجایی آرد در عملیات آسیاب و تولید استفاده شده است. روش های مکانیکی اصلی مورد استفاده به عنوان نوار نقاله کارخانه آردسازی یا تسمه نقاله آردسازی شامل موارد زیر است:

 • نوار نقاله پیچ / کرم
 • نوار نقاله های زنجیره ای
 • آسانسورهای سطلی
 • نوار نقاله های هوا مکانیکی
 • دیگر نوار نقاله ها

بیایید دو نوع از این تجهیزات برای انتقال آرد را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم: نوار نقاله های پیچی انعطاف پذیر و نوار نقاله های هوامکانیکی.

نوار نقاله انتقال گندم
انواع نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

نوار نقاله های مکانیکی برای آرد: نوار نقاله های پیچی انعطاف پذیر

نوار نقاله های پیچی برای جابجایی مواد پودری یا دانه ای در کارخانه های آرد طراحی شده اند. طراحی آنها، درجه پرداخت ویژه آنها و طیف وسیعی از گزینه ها و لوازم جانبی، الزامات صنعت آسیاب آرد را مورد توجه قرار می دهد.

نوار نقاله های پیچی انعطاف پذیر می توانند آرد را در یک لوله محصور در زوایای شیب دار انتقال دهند. نوار نقاله‌های پیچی انعطاف‌پذیر، می‌توانند با مارپیچ‌های بدون محور که برای جابجایی موادی مانند آرد طراحی شده‌اند، نصب شوند. به عنوان مثال، هنگام حرکت آرد از طریق یک نوار نقاله پیچی انعطاف پذیر شیبدار، یک مارپیچ سیمی مسطح ترجیح داده می شود. نوار نقاله های پیچی انعطاف پذیر برای جابجایی موادی مانند آرد مناسب هستند که در اثر آسیاب شدن ذرات بین اسکرو و دیواره های لوله نقاله آسیب نبینند.

این نوع نوار نقاله ها برای جابجایی موادی مانند گندم، گلوله های آسیاب شده، بلغور و مواردی از این قبیل که ممکن است در اثر ساییدگی ذرات ناشی از چنین آسیاب شدن آسیب ببینند، کمتر مناسب هستند.

نوار نقاله های پیچی نسخه تخصصی سیستم نوار نقاله پیچی مدولار هستند. جهت خرید انواع تسمه نقاله مدولار پلاستیکی یا مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه قیمت تسمه نقاله مدولار (ماژولار) پلاستیکی در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

آن ها در صنعت آسیاب آرد به ویژه برای انتقال غلات، آرد و محصولات جانبی مانند سبوس استفاده می شوند. نوار نقاله های پیچی از فولاد کربنی با تکمیل سطح مواد غذایی تولید می شوند. آن ها از یک فرورفتگی U شکل مجهز به حداقل یک دهانه خروجی، یک صفحه انتهایی در هر انتهای فرورفتگی، پیچ هلیکوئیدی جوش داده شده بر روی یک لوله مرکزی با بوش اتصال در هر انتها، دو مجموعه یاتاقان انتهایی کامل با مهر و موم شفت تشکیل شده اند.

تعدادی یاتاقان آویز میانی با بوش های خود روان شونده بسته به طول کلی نوار نقاله پیچ و همچنین روکش های پیچ و مهره ای. علاوه بر این، نوار نقاله‌های پیچی به موتور دنده‌ای مجهز شده‌اند که برای کاربرد مناسب است.

نوار نقاله های پیچی انعطاف پذیر
نوار نقاله های پیچی – نوارنقاله آردسازی

نوار نقاله های مکانیکی برای آرد: نوار نقاله های هوا مکانیکی

نوار نقاله های هوامکانیکی، مانند خط، برای جابجایی بیشتر آردها به خوبی کار می کنند. این نوع نوار نقاله ها بر اساس اصل جریان هوا سیال شده می توانند مقادیر قابل توجهی آرد را بدون گردگیری جابجا کنند. نوار نقاله هوا-مکانیکی از بسیاری از مشکلات مربوط به انتقال مواد دشوار مانند آرد جلوگیری می کند.

زیرا جریان هوا با سرعت بالا سیال می شود و مواد را از طریق لوله انتقال می برد. این ماده به سرعت از لوله انتقال عبور می کند و تماس کمی با دیواره لوله برقرار می کند و در حین کار کاملاً تخلیه می شود. این امر احتمال ایجاد کیک، بسته بندی یا لکه گیری را کاهش می دهد و از رسوب یا تجمع مواد در داخل لوله و محفظه های انتقال جلوگیری می کند.

نوار نقاله های مکانیکی برای آرد: نوار نقاله های هوا مکانیکی
نوار نقاله های مکانیکی برای آرد: نوار نقاله های هوا مکانیکی

کاربرد نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

تسمه نقاله ها را می توان برحسب ضخامت و قدرت به چند دسته تقسیم نمود. تسمه نقاله با روکش لاستیک و لایه های منجید بر اساس ضخامت می توانند در صنایع مختلف به کار روند.

در دسته اول تسمه نقاله های ساده در ضخامت های 3 الی 10 میلیمتر (به طور معمول تسمه نقاله با قطر 3 میلی متر دارای 1 لایه منجید، تسمه نقاله با قطر 5و6 میلیمتر دارای 2 لایه منجید و تسمه نقاله با قطر 8و10 میلیمتر دارای 3 لایه منجید هستند.) که در معادن و صنایع مختلف مانند کارخانه گچ، آجر، شن و ماسه، سیمان، آرد و غیره کاربرد دارند. دسته بعدی نوار نقاله های با ضخامت بالاتر به نام کاتر پیلاری هستند.

مشخصات نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

در شرایطی که با تعداد و یا حجم بالا روبرو هستیم، برای جابه‌جایی‌ها از انواع نوار نقاله یا تسمه نوار نقاله استفاده می‌کنیم. یکی از این نوار نقاله ها، نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی است. در ادامه به شرح چند مورد از مشخصات نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی می پردازیم.

 • فرورفتگی سبک در بخش های فلنجی مدولار ساخته شده از فولاد کربنی
 • هلیکوئید سبک پرواز جوش داده شده روی لوله مرکزی ساخته شده از فولاد کربنی
 • پودر پوشش داده شده
 • دهانه های ورودی و خروجی مربع یا مستطیل شکل با فلنج های استاندارد WAM حفر شده یکپارچه
 • مجموعه‌های بلبرینگ انتهایی فلنجی بدنه چدنی مقاوم با یاتاقان‌های خارجی و مهر و موم بسته‌بندی شده با قابلیت تنظیم دستی
 • بلبرینگ های آویز ریخته گری میانی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری با بوش های کشویی خود روان کننده
 • کوپلینگ‌های شفت پیچ‌دار یا پیچ‌دار
 • درایو مستقیم در یک نسخه فشرده، یا با گیربکس کوپلینگ، یا با انتقال زنجیر یا تسمه
 • تکمیل و رنگ آمیزی سطح مواد غذایی
مشخصات نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی
نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی جهت انتقال گونی های آرد

مزایای نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

در ادامه به ذکر چند مورد از مزایای نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی می پردازیم:

 • زمان تحویل کوتاه به دلیل طراحی ماژولار و در دسترس بودن همه اجزا
 • قطعات یدکی کاملا منطبق
 • طراحی با کیفیت صنعتی

انتخاب نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی

جهت نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی مناسب ابتدا لازم است از نوع کاربرد آن در کارخانه یا کسب و کار خود به طور دقیق اطلاع پیدا کنید. برای مشخص کردن تسمه نقاله کسب اطلاعاتی مانند قطر پولی محرک، جنس تسمه نقاله و ترکیبات آن لازم است.

علاوه بر محتوی گرد و غبار، درک خواص جریان آرد برای انتقال موفقیت آمیز آن مهم است. ویژگی های آرد بسته به نوع مواد آسیاب شده برای تهیه آرد، آب و هوای بومی منطقه ای که مواد در آن رشد کرده و روش های استفاده شده برای آسیاب کردن مواد به آرد متفاوت است. به طور کلی، آرد جریان آزاد دارد و خطوط انتقال را سیل می کند.

هنگام فعال کردن ظروف حاوی آرد باید دقت شود، زیرا قابل هوادهی است. مشاوره با یک متخصص برای انتخاب بهترین سیستم و مهندسی آن برای برآوردن نیازهای فردی آرد توصیه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات و قیمت نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی می توانید با بازرگانی تسمه باندو با شماره تماس ۰۲۱۳۳۹۳۲۷۵۵ تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا تسمه نقاله با کیفیت میخواهید با تسمه باندو تماس بگیرید...