تسمه نقاله صنایع مواد غذایی

تسمه نقاله صنایع مواد غذایی

فهرست مطالب مقاله تسمه نقاله صنایع مواد غذایی

تسمه نقاله صنایع مواد غذایی چیست؟

نوار نقاله ها امروزه در انتقال و جابجایی و بسته بندی محصولات در انواع صنایع کاربرد دارند به گونه ای که موجب بالا رفتن سرعت و امنیت و دقت کار می شوند. یکی از انواع تسمه نقاله های مورد استفاده در صنعت، تسمه نقاله صنایع مواد غذایی هستند. از تسمه نقاله های صنایع غذایی برای انتقال مواد غذایی، پخت، بسته بندی و غیره استفاده می شود. تفاوت تسمه نقاله های صنایع غذایی در میزان مقاومت در برابر حرارت و دما های بالا، جنس پوشش سطحی آن ها، رنگ و سایر ویژگی ها است.

در صورت تمایل برای تسمه نقاله صنایع مواد غذایی باکیفیت و قیمت مناسب و کسب راهنمایی بیشتر در این مورد، می توانید با همکاران ما در سایت تسمه باندو تماس حاصل نمایید یا به صفحه فروشگاه انواع بلت نوار نقاله در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

تسمه نقاله صنایع مواد غذایی چیست

انواع تسمه نقاله های صنایع غذایی

انواع تسمه نقاله های صنایع غذایی مورد استفاده برای جابجایی مواد غذایی و بهداشتی شامل تسمه نقاله های PVC، تسمه نقاله های پارچه ای (نمدی)، تسمه نقاله مدولار (ماژولار)، تسمه نقاله برزنتی و غیره است. در ادامه به شرح انواع تسمه نقاله های صنایع غذایی می پردازیم.

انواع تسمه نقاله های صنایع غذایی

تسمه نقاله برزنتی

تفاوت این محصول با تسمه نقاله مدولار (ماژولار) در لایه زیرین آن است که از جنس برزنت است. از تسمه برزنتی برای حمل و انتقال مواد مختلف غذایی و یا حتی صنعتی استفاده می شود. این مواد ممکن است به صورت فله ای و به صورت عمودی و با شیب زیاد باشد. از این تسمه هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی استفاده می کنند. جهت خرید انواع تسمه نقاله های برزنتی یا مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه قیمت تسمه برزنتی و انواع تسمه نقاله برزنتی در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

تسمه نقاله های PVC

تسمه نقاله های PVC در دو نوع ساده و آج دار تولید می شوند و در صنایع غذایی و بهداشتی کاربرد دارند. این تسمه ها به طور عمده قابلیت شستشو دارند و ضد روغن هستند. کارخانه های مواد غذایی بسته بندی مرغ و گوشت، سبزیجات، ماهی و میگو، کیک و کلوچه و غیره از این تسمه نقاله ها استفاده می کنند. جهت خرید انواع تسمه نقاله های PVC یا مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه قیمت تسمه نقاله PVC و PUدر سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

تسمه نقاله های پارچه ای (نمدی)

تفاوت تسمه نقاله های پارچه ای (نمدی) با تسمه نقاله های PVC در این است که در لایه بالایی این تسمه ها از پارچه یا پلی استر استفاده شده است. تسمه نقاله های پارچه ای (نمدی) در انواع صنایع غذایی و بهداشتی مانند بیسکوییت، نان و غیره استفاده می شود.

تسمه نقاله مدولار (ماژولار)

تسمه نقاله مدولار (ماژولار) از جنس پلاستیک است و با کنار هم قرار دادن قطعه های کوچکتر آن در کنار هم می توان تسمه نقاله با اندازه مورد نظر را ساخت. این تسمه ها در برابر ضربه مقاوم هستند و خاصیت ضد آب بودن دارند بنابراین جهت استفاده در خطوط شستشو نیز مناسب هستند. جهت خرید انواع تسمه نقاله مدولار (ماژولار) یا مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه قیمت تسمه نقاله مدولار (ماژولار) پلاستیکی در سایت تسمه باندو مراجعه نمایید.

کاربرد تسمه نقاله صنایع غذایی

تولیدکنندگان به طور عمده تسمه نقاله های صنایع غذایی را به عمده فروش ها عرضه می کنند و سپس عمده فروش ها محصولات را به خرده فروش ها عرضه می کنند. کاربرد تسمه نقاله صنایع غذایی متعدد است. به طور مثال:

 • قابل استفاده در شیرینی پزی و کلوچه
 • قابل استفاده در کیک پزی
 • قابل استفاده در صنعت نان
 • قابل استفاده در کارخانه های تولیدی مواد غذایی

گروه های مختلفی نیز از تسمه نقاله صنایع غذایی استفاده می کنند، مانند:

 • تولیدکنندگان (معمولا این دسته از مشتریان تسمه نقاله های صنایع غذایی به طور عمده خرید خود را انجام می دهند.)
 • نمایندگی های فروش تسمه نقاله (خرید به صورت عمده در اکثر موارد)
 • مراکز پخش (تهیه و خرید تسمه نقاله صنایع غذایی به صورت عمده و جزئی)
 • شرکت های پخش کننده (پخش محصولات به صورت عمده)
 • فروشگاه های ابزار صنعتی (پخش و عرضه محصول به صورت جزئی)

کاربرد تسمه نقاله صنایع غذایی

مشخصات تسمه نقاله صنایع غذایی

تسمه نقاله مناسب و مرغوب برای صنایع غذایی به طور عمده دارای ویژگی هایی است که در ادامه ذکر می شود.

 • ساخته شده از مواد اولیه با کیفیت
 • دارای استحکام و مقاومت بالا
 • دارای سایز و اندازه مناسب
 • دارای تنوع کافی در مدل ها، رنگ ها و کیفیت های متفاوت برای دسته های مختلف مشتریان
 • تطابق با استاندارد های جهانی
 • دارای مقاومت مناسب برای تحمل وزن بارها
 • عدم آسیب مستقیم و غیر مستقیم به اپراتور

مزایای تسمه نقاله صنایع مواد غذایی

در ادامه به ذکر چند مورد از مزایای نوار نقاله کارخانه آردسازی و تسمه نقاله آردسازی می پردازیم:

 • زمان تحویل کوتاه به دلیل طراحی ماژولار و در دسترس بودن همه اجزا
 • قطعات یدکی کاملا منطبق
 • طراحی با کیفیت صنعتی

مزایای تسمه نقاله صنایع مواد غذایی

انتخاب تسمه نقاله صنایع مواد غذایی

جهت خرید تسمه نقاله صنایع مواد غذایی مناسب ابتدا لازم است از نوع کاربرد آن در کارخانه یا کسب و کار خود به طور دقیق اطلاع پیدا کنید. به طور مثال ضخامت تسمه نقاله با توجه به نوع استفاده آن متفاوت است و رابطه مستقیمی با وزن موادی که باید آن ها را حمل کند دارد. درواقع هرچه نوارنقاله بار سنگین تری را انتقال دهد، باید عرض آن بیشتر باشد.

تسمه نقاله یکی از مهمترین اجزا در نوارنقاله ها است که همه اجزا را به یکدیگر متصل و مرتبط می سازد بنابراین انتخاب تسمه نقاله با کیفیت مناسب اهمیت خاصی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات و قیمت تسمه نقاله صنایع مواد غذایی می توانید با بازرگانی تسمه باندو با شماره تماس ۰۲۱۳۳۹۳۲۷۵۵ تماس حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا تسمه نقاله با کیفیت میخواهید با تسمه باندو تماس بگیرید...